WhatsApp Messenger
Ekran Görüntüleri

53 Oy
Güncelleme Zamanı
08.02.2016
Toplam İndirme
197101
Üretici Firma
WhatsApp Inc
Uyumlu Sistemler
Android, Nokia, Blackberry, Windows Phone, iPad, iPhone

WhatsApp Messenger 2.9.1036

Sohbet Uygulaması

WhatsApp Messenger, 3G ya da WiFi bağlantısı kullanarak arkadaşlarınız ve ailenizle mesajlaşmanızı, resim, sesli not ve video mesaj göndermenizi sağlayan bir sohbet uygulamasıdır.

Uygulama Hakkında

WhatsApp Messenger ailenize ve arkadaşlarınıza mesaj, resim, sesli not ve video mesaj göndermenizi sağlayan oldukça gelişmiş bir sohbet uygulamasıdır. WhatsApp Messenger sohbet uygulamasını kullanmaya başladıktan sonra SMS kullanmayı unutacaksınız. WhatsApp Messenger sohbet uygulaması toplu sohbet imkanı da sunmaktadır.

WhatsApp Messenger; iPhone, iPad, Android, Blackberry, Windows Phone ve Symbian (Nokia vb.) işletim sistemine sahip cep telefonlarında ve tablet bilgisayarlarında kullanılabilen bir uygulamadır.

Ekran Görüntüleri

WhatsApp Messenger

Videolar

Tümünü Göster

WhatsApp Messenger İncelemesi

Popüler ve kullanışlı bir sohbet uygulaması arayanlara: WhatsApp Messenger

WhatsApp Messenger, birden fazla platformda (Android, iPhone, Blackberry, Nokia) çalışan popüler bir mesajlaşma ve sohbet uygulamasıdır. 3G veya WiFi bağlantısı kullanarak arkadaşlarınız, akrabalarınızla ücretsiz olarak konuşabilir, onlarla resim, sesli notlar ve videolu mesajlar paylaşabilirsiniz.

WhatsApp Messenger uygulaması ilk yıl ücretsiz olarak kullanılabilmektedir ancak daha sonrası için yıllık üyelik için 1.99 dolar ödemeniz gerekmektedir.

Artılar:

  • Birden fazla mobil işletim sisteminde çalışıp mesajlaşmaya olanak sağlaması,
  • Çok sayıda özellik,
  • İlk yılın ücretsiz olması,
  • Basit arayüz,
  • Kişiselleştirebilme,
  • Sesli ve görüntülü mesaj gönderebilme,

Eksiler:

  • Ücretsiz mesajlaşabilmek için karşı tarafında uygulamayı kullanması yani arkadaşlarınızın da akıllı bir cep telefonuna sahip olması gerekiyor.

Nasıl bir uygulama:
İnsanın sosyal çevresinin geniş olması güzeldir, arkadaşlarınızla mesajlaşmak, cebinizdeki cihazla her an onlarla sohbet edebilmek vb. Ancak her ne kadar servis sağlayıcınız da bundan memnun olsa da cüzdanınızın hoşuna gitmeyebilir. Özellikle cep telefonunuzda internet bağlantısı paketiniz varsa üstüne bir de SMS kullanmak yerine mesajlarınızı İnternet üzerinden göndermek çok daha hesaplı olabilir.

WhatsApp Messenger uygulaması diğer WhatsApp kullanıcılarına ücretsiz olarak yazılı, sesli ve görüntülü mesajlar gönderebilmenize olanak sağlıyor. En iyi tarafı da sizinkinden farklı bir cihaz kullanan arkadaşlarınıza da ücretsiz olarak mesaj gönderebilmek çünkü WhatsApp Messenger, çok sayıda mobil platformu, akıllı cep telefonunu ve tablet bilgisayarı destekliyor.

Uygulama PC'lerde alışkın olduğumuz Windows Live Messenger, Facebook Chat, Google Talk gibi sohbet uygulamalarının özelliklerini cebinize taşıyor. Örneğin arkadaş listenizdekilere toplu mesaj da gönderebilir ve insanlarla toplu chat yapabilirsiniz. Yani farklı cihaza sahip arkadaşlarınızla tek bir sohbet ekranında buluşup kaynatabilirsiniz.

Zengin gülücük seçenekleri, konum özellikleri ve favori bağlantılar oluşturabilmek gibi çeşitli kişiselleştirme özellikleri de sunan WhatsApp Messenger uygulaması sık sık mesaj gönderenler için oldukça kullanışlı bir uygulamadır.