4.5G Destekleyen Akıllı Telefonlar

Yakın zamanda devreye alınacak olan 4.5G, akıllı telefonlarda çok yüksek hızlara ulaşmayı sağlayacak. Peki telefonunuz bu teknolojiye hazır mı?

2015 yılı içerisinde yapılan 4.5G ihalesi sonrasında tüm GSM operatörleri, bu teknoloji ile ilgili gerekli altyapı çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor ve büyük olasılıkla 2016 yılı içerisinde 4.5G'ye geçiş yapılacak.

4.5G nedir, nasıl bir fayda sağlayacak? benzeri sorular ise son dönemde herkesin dilinde. Öncelikle bu konu hakkında kısaca bilgi verelim:

 Ülkemizde halihazırda 3G altyapısı kullanılıyor ve bu teknoloji ile cep telefonundan HD kalitede bir film (8GB) indirmek istediğinizde en iyi ihtimalle 1 saat beklemeniz gerekiyor.
 4.5G altyapısı olduğunda ise bu işlem 5-6 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanacak. Anlaşılacağı gibi 4.5G altyapısı internet üzerindeki dosyaları (film, oyun ,müzik vs.) çok daha hızlı bir şekilde indirmemizi sağlıyor. 
4.5G teknolojisi böylesi yüksek hızlar getiriyor elbette fakat tüm akıllı cep telefonları 4.5G desteğine sahip olmadığı için bu teknolojiden faydalanamayacak olanlarda var. Aşağıdaki listeden telefonunuzun 4.5G destekleyip desteklemediğini öğrenebilirsiniz.